Do góry

News

Pas Fight Time jedzie do Kielc! Nowy mistrz podkrakowskiej organizacji!

W minioną sobotę, 17 czerwca, trzech reprezentantów Akademii Muay Thai Kielce stanęło do walki na gali Fight Time 26 odbywającej się w podkrakowskich Niepołomicach.

Oskar Jabłoński, walczący w czteroosobowym turnieju o pas mistrzowski do 75 kg, musiał w półfinałowej walce uznać wyższość swojego rywala, Marka Dobrakowskiego.

Oliwia Kruszczak, walcząca w kategorii do 62kg, nie dała żadnych szans swojej rywalce, Martynie Masarczyk. Po pięknej akcji bokserskiej posłała swoją rywalkę na deski w już w drugiej rundzie, wygrywając walkę przez techniczny nokaut.

Krystian Sanecki, również walczący w turnieju o mistrzostwo organizacji, w półfinałowej walce zmierzył się z Sylwestrem Pleśniakiem, wygrywając pewnie na punkty. W walce finałowej stanął do walki z Markiem Dobrakowskim. Ciężka, wyrównana walka, zakończyła się zwycięstwem zawodnika z Kielc. Krystian Sanecki został nowym mistrzem Muay Thai federacji Fight Time w kategorii do 75 kg!

Trener kieleckiego klubu, Bartłomiej Miniszewski, tak wypowiedział się o swoich podopiecznych:

-Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zaprezentowali się zawodnicy. Bardzo dobra walka Oliwii, która nie pozostawiła żadnych szans swojej przeciwniczce i kontrolowała pojedynek przez cały czas. Krystian walczył w sposób przemyślany, zwłaszcza w zwarciu, gdzie kontrolował swoich rywali. Oskar, który przegrał swoją walkę, musiał niestety toczyć ją w wyższej kategorii wagowej, przez co jego zadanie było dodatkowo utrudnione. Teraz odpoczywamy i wracamy do startów na pełnych obrotach po wakacjach.

Prezes Akademii Muay Thai Kielce, Hubert Kaleta, również nie krył zadowolenia po sobotniej gali:

- Bardzo cieszą nas wygrane naszych zawodników. Oskarowi niestety nie udało się wygrać, musimy jednak mieć na uwadze to, że dołączył do turnieju w ostatniej chwili, przez co walczył w wyższej niż zazwyczaj kategorii wagowej. Zdobycie pasa mistrzowskiego to oczywiście ogromny sukces naszego zawodnika, Krystiana, ale również całego sztabu trenerskiego, sparing partnerów oraz wszystkich, którzy pomagali mu podczas jego przygotowań. Bardzo cieszy nas też wygrana Oliwii, która z walki na walkę prezentuje coraz wyższy poziom i pewnie wygrywa swoje starcia. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przerwę wakacyjną dla naszej sekcji zawodniczej, a po wakacjach wracamy do startów w zawodach z jeszcze większą mocą i zaangażowaniem.

 

Akademia Muay Thai Kielce zaprasza wszystkich chętnych na wakacyjne treningi. Przez cały czerwiec, w każdy wtorek o godzinie 17:15 treningi dla dzieci w wieku 5-12 lat odbywają się całkowicie za darmo. Treningi dla dorosłych odbywają się w każdy wtorek i czwartek o 18:30.

Powrót


Testimoniale

Emilia Ogonowska - Jaroń

Nauczycielka muzyki

Znalazłam nowe zastosowanie dla swoich łokci na treningu Muay thai! Dzięki Maciej Barański za polecenie mi tego rodzaju sportu!

Zobacz więcej

Beata

Kierownik działu marketingu

Dlaczego Muay Thai? – znajomi często zadają mi to pytanie. Uważają, że czynnej zawodowo matce trójki dzieci bardziej pasuje coś „aerobikopodobnego”. Próbowałam… Nie wyszło.
Dlaczego więc ciągnie mnie na treningi w Akademii.? Hmmm…

Zobacz więcej

Kasia, studentka, l. 21

Przychodząc do Akademii każdy ma inny cel

Przychodząc do Akademii każdy ma inny cel, ja chciałam udowodnić samej sobie, że mam odwagę zmienić coś w swoim życiu. I udało się - już po pierwszym treningu nie wyobrażałam sobie by nie przyjść na kolejny.

Zobacz więcej

Gośka Plichta

Żyje się intensywnie...

"Mija półtora miesiąca, jak trenuję Muay Thai z Akademią. Prawie codziennie o tym komuś opowiadam, i to nie dlatego, że fajnie się pochwalić uprawianym sportem...

Zobacz więcej